A Pécsi Önkéntes Csoport a legnagyobb létszámmal van jelen a Régió életében, szerteágazó munkájukat részlegek formájában végzik.
Járóbeteg szakellátás kapcsán az OEP-pel kötött szerződés alapján térítésmentesen biztosít ellátást a rászorulóknak. Sokszor ingyenesen juttatott gyógyszerekkel, melyeket önerőből és adományokból biztosít. Modern diagnosztikai eszközökkel rendelkeznek, így a vizsgálatok nagy részét helyben tudják elvégezni. A szakellátásban 16 önkéntes orvos és 25 önkéntes asszisztens dolgozik.
Jogi tanácsadás: Jelenleg a 6 önkéntesként dolgozó jogász látja el a feladatot. A jogi tanácsadásra érkező ügyfelek legtöbb esetben nyugdíjjal kapcsolatban keresik fel a jogászokat, de az elmúlt év során az esetek megoszlása szerint, több mint 60 különböző ügyben segíthettek.
Szociális csoport: A szociális csoport önkéntesei két területen segítik a rászoruló embereket. A nagyobb része a hajléktalan emberek ellátásában segít, míg a másik csoport fogadja az adomány illetve segítség kérőket.
Hajléktalan csoport: A Pécsi Csoport tevékenységén belül hosszú múltra tekint vissza a hajléktalan emberekkel való törődés. A 2006-os évtől intézményes formában, hajléktalanok nappali melegedőjeként működési engedélyt kapott. Az önkéntesek szorosan bekapcsolódnak az intézmény munkájába, felelősek az étkeztetésért, ügyintézést, lelki segítségnyújtást végeznek. Az intézmény a hét minden napján 8-tól 16 óráig várja a betérőket. Az intézménybe betérők nem csak saját ételüket fogyaszthatják el, hanem hideg élelmet (szendvics, zsíros kenyér, májkrémes kenyér) és teát is kapnak a nappali melegedőben. Lehetőség van tisztálkodásra, mosásra, ruhapótlásra is. Segítséget nyújtanak hivatalos ügyek intézésében, postacímet létesíthetnek nálunk, valamint csomagőrzési lehetőség is van. A nappali melegedő mellett a téli krízis időszakban 20 fő részére időszakos menedékhelyet működtetnek. Az éjszakai nyugodt pihenés biztosításával, szociális munkával támogatva igyekeznek segíteni rehabilitációjukat, munkavállalásukat
Telefonos információs szolgálat: Több, mint 15 önkéntes végzi hétfőtől péntekig 8-17 óra között, 3 órás váltásokban
A Máltai Bartáti Kör következő előadása: bemutatkozik a Hunnia Csipkemúzeum
Szeretettel hívjuk meg Önöket a Máltai Baráti Kör soron következő előadására, ahol megismerkedhetnek a Hunnia Csipke történetével, és élőben megcsodálhatják annak készítését.
Helyszín: a Civil Közösségek Háza (Pécs, Szent István tér 17.) Méhes Károly terme
Időpont: 2018. február 22. csütörtök, 16.00-17.00 óra
Fáyné Tornóczky Judit a Nógrád megyei Terényben él, ahol családjával a Hunnia Csipkemúzeumot üzemelteti. A múzeum a különleges szépségű magyar Hunnia csipkét mutatja be a látogatóknak 2011 óta.
A Hunnia csipke olyan szalagcsipke, ami virágokat, leveleket és más formákat alakít. Mindig magyar népművészeti motívumot használ fel a tervezéshez. Motívumai aprók, vékony szálúak, kontúrozottak, amiket főleg vászonveréssel alakítanak ki és díszvetésekkel lazítanak.
A Hunnia csipke megalkotója Fáy Aladárné született Edvi Illés Gizella, aki 1871-ben született, a Nógrád megyei Tolmácson. Ifjú gyermekkorától kezdve kézimunkázni tanult. Bántotta, hogy az akkori magyar lányok, asszonyok csupa külföldről jött minta alapján készítették kézimunkáikat, így hosszas kutatómunkával és kísérletezéssel elkészítette az első szabadrajzú csipkéjét, egy tulipános mintájú zekét. Ez volt az első lépés. Az eleinte nagyon lassan készülő csipke az évek során sokat egyszerűsödött, így alkalmassá vált, hogy keresetet biztosítson és értékesíthető legyen. Évente tanfolyamokat tartott és ügyes kezű tanítványai munkáiból külföldre is rendszeresen szállított.
A Hunnia Csipkemúzeum 2016-ban indította el "A múzeum házhoz megy" című programját, melyet most Pécsett is láthatunk.
Az előadás tartalmaz egy vetített képes előadást a Hunnia csipke kialakulásáról, történetéről és fejlődéséről. Mini "asztali" kiállításként bemutatnak néhány csipkét, valamint élő bemutató keretében a csipke készítését is.
A program szeretetből fakad és ingyenes.
További info: www.csipkemuzeum.hu
Hunnia Csipkemúzeum facebook oldala: https://www.facebook.com/Hunnia-Csipkemúzeum-262181997163816/
Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/175381943075495/
IRSZ: 7621
Település: Pécs
Cím: Janus Pannonius u. 6.
Telefonszám:: 06-72/310-048
Vezető: Dr. Sík Mária csoportvezető
Számlaszám: 11784009-20200848
E-mail: pecs@maltai.hu