A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Magyarország legnagyobb karitatív szervezete, amely évente több százezer embernek nyújt segítséget. Programjaink súlyos társadalmi kérdésekre keresnek gyakorlatias válaszokat, küldetésünk része a társadalom megszólítása, az emberek bevonása a segítő programokba. Az utóbbi évek során jelentős fejlesztéseket indítottunk el, mely új folyamatokat és háttérfeladatokat igényel, ennek részeként mindennapi feladataink közé tartozik az adományok szervezett raktározása és logisztikai útvonalakon történő szállítmányozása is. Az adományok kezelésére szolgáló raktárbázis az országban egyedülálló pályázatnak a segítségével jött létre. A beruházás bruttó 87.947.426 forintból valósult meg az EFOP-2.2.15-16-2017-00001 kódszámú, „A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület intézményeinek infrastrukturális fejlesztései a hátrányos helyzetűek (re) integrációja érdekében” című projekt részeként.
A Raktárközpont feladata összekötni a régió intézményei, önkéntes csoportjai, valamint a Régióközpont közötti adományozási folyamatokat. A Raktárközpont nyitvatartása nem folyamatos. Áruátvételhez időpont egyeztetés szükséges: munkanapokon 8:00 - 16:00 között.
Dél-Alföld a hét magyarországi statisztikai régió egyike, az ország délkeleti részében helyezkedik el. Régióként Bács-Kiskun, Békés és Csongrád-Csanád vármegyéket foglalja magába. A régió székhelye Kecskeméten van, ahol a szolgálat 1991-ben alakult meg. Az eltelt évek fejlesztő munkái szociális intézményi ellátó rendszert alakított ki, és létrehozta önkéntes szolgálatait.
A régió nyolc helyszínen nyújt különféle intézményi szolgáltatásokat; Csongrád, Szeged, Bácsalmás, Jánoshalma, Kecskemét, Orosháza, Békéscsaba és Kalocsa mellett, további 15 településen működik helyi szervezeti csoport. A régió csoportjai máltai munkájuk révén számos más kistelepülésen is folytatnak tevékenységet, kiterjesztve a Szeretetszolgálat segítő munkáját.
A magyar lakosság a Máltai Szeretetszolgálatot a honi szociális ellátórendszer különböző ágaiban végzett munkával azonosítja. Mára azonban a Szeretetszolgálat működési területe ennél sokrétűbb. Nincs olyan szelete a szociális ellátásnak, amelyből nem vennénk ki a részünket. Ráadásul a nemzetközi segítségnyújtásban vállalt szerepünk is egyre ismertebb. A Dél- alföldi régió szervezetét az MMSz Egyesület fenntartásában működő szociális- és gyermekvédelmi intézmények és helyi csoportok alkotja, székhelye a Régióközpont.
A máltaiak sokszínű tevékenységét legjobban az adomány kifejezés szimbolizálja, amely olyan ajándék, melyet annak fejében kapunk, hogy azt, tovább ajándékozhassuk. Az adomány lehet pénzadomány vagy természetbeni juttatás. Adomány a nélkülöző embertársnak adott élelem, ruhadarab, illetőleg adományozható szolgáltatásként jogi tanács, lelki krízisben nyújtott mentális segítség vagy önkéntes munkavégzés. Az adományok felhasználásáról alapesetben a szervezet dönt, de az adományozó is kikötheti az ajándékozás célját. A máltaiaknál bevett dolog, hogy a támogatott, jellemzően írásban tájékoztatja az adományozót arról, hogy milyen célra használta fel a pénzt vagy egyéb adományt. Az adományozás lehet egyszeri vagy tartós.
Az adományokat az MMSz Szervezeti és Működési Szabályzatában foglaltak szerint kell felhasználni. A Szervezeti és Működési Szabályzat célja, hogy a Magyar Máltai Szeretetszolgálat rendkívül kiterjedt tevékenységét átfogóan szabályozza. Az Adománykezelési Szabályzat tág teret kíván nyújtani a közreműködők karitatív, intézményműködtető, projekt jellegű, továbbá innovatív munkájához, ugyanakkor a rászorulókért érzett felelősség és a végzet tevékenység összetettsége, továbbá a felhasznált eszközök sokfélesége és értéke indokolja a következetes és átlátható szabályozást.
kecskemét gyógyászati segédeszköz kölcsönzés
Veszélyhelyzet-kezelés: Az ukrán menekültválság
2022. február 24-én Oroszország háborút indított Ukrajna ellen. A humanitárius katasztrófa következtében, ami a második világháború óta eltelt időszak legnagyobb európai menekültválságát eredményezte, az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága Magyarországot a lehető legmagasabb, 3-as szintű vészhelyzetté nyilvánította. Magyarország Kormánya 2022. május 25-től az ország egész területére veszélyhelyzetet hirdetett ki az Ukrajna területén fennálló fegyveres konfliktusra és humanitárius katasztrófára figyelemmel.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat az Ukrajnában kialakult válsághelyzetre tekintettel, a háború kitörésének napján meghirdette Magyarország történelmének legnagyobb humanitárius akcióját „Segítségnyújtás a menekülőknek” címszóval.
2022. február 25-én a Máltai Szeretetszolgálat Kecskeméti Csoportja és a CédrusNet Gondoskodó Szolgálat együttműködve adománygyűjtés indított. A kialakult ukrán válság következtében testvérvárosunk, a határmenti Beregszász erőteljes nyomás alá került. Erkölcsi kötelességünk minden lehetséges segítséget megadni, ehhez kérem a kecskemétiek, magánszemélyek, civil szervezetek, egyházak, cégek támogatását, együttműködését - írta közleményében Szemereyné Patakai Klaudia, Kecskemét polgármestere. A városban páratlan összefogás vette kezdetét.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kecskemét városának működésében kulcsfontosságú szerepet tölt be. Sajtónyilvános eseményeket, programokat szervez azzal a céllal, hogy tevékenysége a lakosság minél tágabb körében ismert és hozzáférhető legyen. Szorosan együttműködik a városban jelen lévő szociális szolgáltatókkal annak érdekében, hogy a kliensek minél személyre szabottabb ellátásban részesülhessenek. Az egyesületünkön belül számos szolgáltatás működik, melyek közt alapfeltétel az összehangolt, szervezett működés. Kapcsolati rendszert épített ki és tart fenn egészségügyi intézményekkel, közterületi, bűnmegelőzési-, büntetés-végrehajtási- és rendvédelmi szervekkel, szociális munkát végző egyéb civil szervezetekkel, egyházakkal.
IRSZ: 6000
Település: Kecskemét
Cím: Matkói út 20.
Telefonszám:: +36 70 797 8752
Vezető: Prikidánovics Balázs
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Dél- Alföldi Regionális Logisztikai és Raktárközpont 2022. évi beszámolója
Ajánlás a minőségmegőrzési idővel rendelkező élelmiszerek lejárati idő után történő fogyaszthatóságáról