A Te Deum szentmisén Székely János megköszönte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány fenntartásában működő köznevelési intézmények pedagógusainak, munkatársainak, hogy nem szavakkal, hanem tettekkel tesznek tanúságot az igazán fontos értékekről és a hitükről, valamint azt, hogy „sokat tesznek a társadalmunk emberségéért”.

A tanévzáró szentmise végén pedagógiai szolgálati emlékérmet adott át Kiss Tibor, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány kuratóriumi elnöke Tóth Istvánné Császár Mariannak, a máltai Fejlesztő Iskola és Óvoda igazgatójának és megköszönte a súlyosan, halmozottan sérült, valamint autizmus spektrum zavarral küzdő gyermekért végzett több évtizedes szolgálatát.

A Máltai Szeretetszolgálat iskolái és óvodái 12 vármegyében, jellemzően nehéz helyzetben lévő kistelepüléseken működnek, a középiskolák pedig városokban, Budapesten, Gyöngyösön, Dombóváron és Devecserben találhatók. A 2025/26-os tanévben csaknem 5000 tanuló járt az összesen 22 máltai oktatási, nevelési intézmény egyikében. A gyerekek döntő többsége hátrányos helyzetű, felzárkóztatásuk több figyelmet és a hagyományos pedagógiai feladatokon túl gyermekközpontú programot és új szemléletű, adaptálható megoldásokat igényel.

A szentmise része volt egy háromnapos, az MMSZ Iskola Alapítvány vezetésével megvalósult Közösségorientált pedagógia projekt programjait bemutató és azok tapasztalatait és eredményeit megosztó szakmai műhelysorozatnak. A három nap alatt bemutatták az elmúlt évek fejlesztéseinek eredményeit, a kidolgozott módszertanokat és jó gyakorlatokat, támogatva azok megismerését és adaptálását a fenntartó további intézményeiben. A műhelysorozaton is megerősítették, hogy a máltai fenntartói modell alapértékei: a gyermekek, pedagógusok és szülők jóllétének biztosítása, a pedagógiai autonómia és szakmai felelősségvállalás erősítése, valamint az együttműködés a gyermekek fejlődésében érintett partnerekkel.