A saját alapítású pedagógusdíjait 2023 júniusában adta át először a Magyar Máltai Szeretetszolgálat (MMSZ) Iskola Alapítvány. Az Év Pedagógusa, illetve Oktatója elismerésben az alapítvány évente egy óvodapedagógust, egy általános iskolai tanítót vagy tanárt, valamint egy középiskolai (szak)oktatót részesít. Hasonlóképpen minden évben egy személy kap Az Év Munkatársa-díjat a nem pedagógusként dolgozó, de támogató jelenlétükkel az intézmény közösségét erősítő munkatársak közül. A díjjal az Alapítvány az oktatás-nevelés területén végzett elhivatott munka iránti megbecsülését, tiszteletét is kifejezi.

Az alábbiakban az idei díjazottak méltatása olvasható.

Kiss Katalin Kinga hosszú évek óta példaértékű hivatástudattal, mély emberi és szakmai alázattal végzi pedagógusi munkáját. Tanítói pályáját a gyermekszeretet, a türelem és a feltétlen elfogadás hatja át. 2002-ben szociálpedagógusi diplomát szerzett, majd 2005-ben szakvizsgát tett a sajátos bánásmódot igénylő gyermekek fejlesztőpedagógiájából.

Azóta is rendíthetetlen elkötelezettséggel támogatja azokat a tanulókat, akik különös figyelmet, megértést és szeretetet igényelnek fejlődésükhöz. Jelenleg tanítói munkakörben dolgozik, egyben az alsó tagozatos munkaközösség vezetőjeként is tevékenykedik. Ezt a vezetői szerepet nem hatalmi pozíciónak, hanem a közösség szolgálatának tekinti: szakmai példamutatással, emberi támogatással és őszinte nyitottsággal segíti kollégáit. Mindennap jelen van az iskola életében – nemcsak fizikailag, hanem lelkileg és szellemileg is. Lelkiismeretes munkája, gyermekszeretete, végtelen türelme és megértő hozzáállása nap mint nap inspirálja környezetét. Nyitott az új pedagógiai irányzatokra, rendszeresen képezi magát, és szívesen osztja meg tudását, tapasztalatait fiatalabb, pályakezdő kollégáival. Munkássága világos üzenetet hordoz: az igazi pedagógus nem csupán tanít, hanem nevel, támogat, alakít – és minden nap jelen van, szívvel-lélekkel.

Kőműves Mónika neve egyet jelent az elhivatottsággal, a szakmai alázattal és a közössége iránti odaadással. Óvodapedagógusként, vezetőként és nemzetiségi szaktanácsadóként is hittel és szakértelemmel képviseli a nevelés és az oktatás ügyét, a máltai értékeket.
Pályafutását az intézményben kezdte, és azóta is itt végzi példaértékű munkáját. Miközben mindennapi feladatait magas színvonalon látta el, óvodapedagógusi, majd gyógypedagógusi diplomát is szerzett, szaktanácsadóként jelenleg is számos képzést tart. Innovatív pedagógus, állhatatosan keresi és alkalmazza azokat a szakmai megoldásokat, amelyekkel emelheti a Magoncka Óvoda pedagógiai színvonalát, ezzel hozzájárulva a gyermekek eredményességéhez, a kollégái támogatásához, a szülőkkel és a máltai intézményekkel való kapcsolathoz. A település iránti elkötelezettsége nemcsak munkájában, hanem emberi kapcsolataiban is megmutatkozik.


Közvetlen kollégái, a szülők és a gyermekek egyaránt tisztelik, számára a nevelés nem csupán hivatás, hanem szolgálat – a jövő nemzedékéért, közösségünkért, egymásért. Elismerésre méltó az a szeretetteljes, empatikus és segítőkész hozzáállás, amellyel nap mint nap fordul a gyermekek, a családjaik és a kollégái felé. Évről évre példát mutat, és munkájával jobbá teszi a gyulaji Magoncka óvodát és közösségét – ezért kapja Kőműves Mónika óvodapedagógus Az Év Pedagógusa Díjat.

Sztolarikné Horváth Nikolett a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Devecseri Szakképző Iskola igazgatóhelyettese az egyik legrégebben, 10 éve az iskolában dolgozó oktató. A szociális ágazati képzés koordinátora, emellett napi kapcsolatot tart a duális képzőhelyekkel. Az ágazatban tanulók iskolai életútját személyesen követi. Az intézményben folyó oktatás lemarkánsabb innovációjának, a projektoktatásnak a kidolgozója. Ennek köszönhetően a tanulók 2024 szeptember 1. óta a szociális ágazatban a teljes tanév anyagát projektekben dolgozzák fel, kilépve a hagyományos tantárgyi és működési keretekből. Nikolett a projektoktatás során szerezett tapasztalatok alapján folyamatosan formálja, alakítja a képzési anyagot. Munkáját dicsérik a kiváló eredménnyel záródó ágazati alapvizsgák, ahol tanulói mindkét évben külön vizsgaelnöki dicséretet is kaptak.


Mindemellett együttműködésre épülő, kreatív ötletekkel, tudatos közösségépítést valósít meg mind a gyermekek, mind a szülők, mind a kollégái körében. Olyan nyitott és elfogadó tanári attitűddel rendelkezik, amelynek köszönhetően a diákok, a szülők, a kollégák bizalommal fordulnak hozzá. Kiemelkedő oktatói tevékenysége mellett egy közösségi húzó ember. Hihetetlen energiával, munkatempóval végzi a feladatait, tavaly óta már vezetői szerepben is.
„Sok kis ember sok kis helyen, miközben sok kis dolgot megtesz, megváltoztathatja a világ arcát” – tartja az Afrikában élő mande népcsoport. A csendes, de csupaszív és mindig vidám Fehérné Benei Éva egy ezek közül az emberek közül. Munkájának alapvető jellemzői a hivatástudat, a gyermek- és szakmaszeretet, a következetesség, az igényesség, a pontosság, a közösségért való felelősség. Nyugodtságával, empatikus hozzáállásával magával ragadja a gyerekeket, a kollégáival is mindig jó kapcsolatot tudott kialakítani, segítőkészségére mindig lehet számítani. Fejlett empatikus készségének, toleranciájának és érzelmi intelligenciájának köszönhetően – melyek felelősséggel, igazságérzettel párosulnak – mindig a tanulók, a gyermekek érdekeit tartja a legfontosabbnak.  Ennek szellemében végzi könyvtárosi munkáját, melynek során szinte szülői gondoskodással vezeti be tanulóit a könyvtár „világába”, és észrevétlenül szeretteti meg az olvasást a fiatalokkal. Emellett nincs olyan szegmense az iskolai tevékenységeknek, amelybe ne kapcsolódna be tevőlegesen. Olyan pedagógiai munkát segítő társ, aki sokat tesz az MMSZ Károly Róbert Technikum, Szakképző Iskola és Gimnázium hírnevének öregbítéséért is.

Folyamatosan fejleszti és képezi magát, nyitott az újdonságokra, lelkesen fogadja az újító gondolatokat. Többek között szervezi, rendezi a költészet napjához kapcsolódó olvasás hete programot. Neki köszönhető a novellaíró pályázat, amelybe a saját diákok mellett a környező településeik diákjait is bevonja. A diákok írásaiból életre kelti a „Diákantológia” című kiadványt, a nemzeti és vallási ünnepekhez kapcsolódóan minden alkalommal kiállítást rendez a könyvtárban, és különböző kulturális programokon vesz részt.