Az 1,4 millió fős kenyai Mombasában a lakosság 65%-a közműszolgáltatásokat nélkülöző nyomornegyedekben él, ahol tífusz, kolera, hasmenés, alultápláltság és malária következtében a gyermekek egy része nem éli meg az ötéves kort. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat 2013-ban egy szanitációs központot épített Mombasa 30 ezer fős Bangladesh nevű negyedében, elsőként bevezetve a vezetékes ivóvizet a telepre. A létesítmény higiénikus illemhelyeket, zuhanyzókat és tiszta vízvételi lehetőséget nyújt a helyi közösség számára, mára azonban erősen leromlott. A Máltai Szeretetszolgálat helyi megvalósító partnerével, a Maji na Ufanisi (Víz és Fejlődés) civil szervezettel együtt elindította a Bangladesh szanitációs központ felújítása és közösségi kapacitásfejlesztés nevű projektet, amelynek támogatására adománygyűjtést indított Tiszta Forrásból címmel.

A Szeretetszolgálat jótékonysági koncertet rendez november 30-án a Nemzeti Színház Gobbi Hilda Színpadán. Az Afrika ajándéka című hangversenyen fellép a Prima Primissima-díjas Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium ütőhangszeres együttese Kasza Roland művészeti vezetésével. A zenekar az afrikai zenei hagyomány által inspirált ütőhangszerekre írt művekből, klasszikus és modern zeneművek ütőhangszeres átirataiból ad ízelítőt. A jótékonysági koncert díszvendége Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek és Herczegh Anita asszony, a korábbi köztársasági elnök felesége, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat jószolgálati nagykövete. A koncert keretében nyílik meg az Afrika láthatatlan arca című fotókiállítás, amely a Kenyában terepen dolgozó máltai munkatársak által készített képeken keresztül enged bepillantást a nyomornegyedben élők hétköznapjaiba. A tárlat a Nemzeti Színház előterében december közepéig, előadási napokon, nyitvatartási időben megtekinthető.  Az est állófogadással zárul.

Az adományokat és a jótékonysági est bevételét a Máltai Szeretetszolgálat a mombasai szanitációs központ rehabilitációjára fordítja, amelynek része a központ teljes felújítása (vízvezetékek, tartályok, nyílászárók cseréje, elektronikai hálózat felújítása, kőművesmunkák, festés stb.) és a helyi közösség számára történő kapacitásfejlesztés (az emberek képzése, az új infrastruktúra üzemeltetése, karbantartása, pénzügyi és higiéniai ismeretek átadása, integrált víz- és szilárd hulladékgazdálkodás).

A jótékonysági est közreműködői:

Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium

Az intézményben már kisiskolás kortól az alapok elsajátításától kezdve tudatosan felépített tananyag segítségével készülhetnek a kiemelkedően tehetséges zeneiskolás diákok a zeneművészeti szakgimnázium, majd a zeneművészeti egyetem felvételi vizsgáira. Az iskola végzős növendékei rendre Magyarország és Európa vezető zeneművészeti egyetemeire nyernek felvételt, többen rangos magyar és európai intézmények tanárai és zenekarok ütőhangszeres művészei lettek. A gyerekek az elmúlt években olyan neves zenei színpadokon adtak nagy sikerű hangversenyt, mint a Zeneakadémia, a Művészetek Palotája, a Budapest Music Center, a Millenáris, a Fonó Budai Zeneház, a Syma csarnok, az Uránia Nemzeti Filmszínház, a Trafó Kortárs Művészetek Háza és a Festetics Palota.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat nemzetközi segélyezési munkacsoportja

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat nemzetközi segélyezés munkacsoportjának küldetése a nagyvárosi nyomortelepeken élők segítése, a menekültek, otthonukból elüldözöttek támogatása, fájdalmaik enyhítése. Tudományos módszereket is alkalmazó monitoring, feltáró-utánkövető vagy helyreállító-újjáépítő (resztoratív) programokkal vannak jelen Afrikában, Ázsiában és a Közel-Keleten. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársai aktívan dolgoznak háborús vagy konfliktusövezetben, elsősorban Szíriában és Venezuelában. A szervezet 2010 óta vesz részt Kelet-Afrika városi nyomornegyedeinek vízügyi és higiénés, szanitációs fejlesztésében, és mára Kenya több nagyvárosában működtet programokat helyi civil szervezetek, szakemberek, egyetemi tanárok és szociális munkások bevonásával.