A projektben 2018-tól 157 fő egyéni fejlesztése valósult a Tiszabura 4. számú szegregátumban a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Jelenlét programjának eszközeivel. A program fontos célkitűzése volt, hogy javítsa a telepen élők szolgáltatáshoz való hozzáférését szociális, képzési és egészségügyi szolgáltatások biztosításával. Ennek keretében a telepen élők dajka, betanított takarító és kiskerti növénytermesztő OKJ-s képzésben szerezhettek végzettséget, valamint további három képzés során bővíthették informatikai tudásukat, elsajátítottak a biohulladék kezelés alapjait, valamint életvezetési ismeretek tréning keretében ismerkedtek meg a helyes pénzkezeléssel, időgazdálkodással is. A képzések célja egyrészt a munkaerő-piaci helyzetük javítása volt, másrészt lehetőséget biztosított a lakhatási programra való felkészítésre is.

A projekt legfontosabb eredményeként hét család, közel 50 fő lakhatási helyzete javul az által, hogy párhuzamosan futó EFOP-2.4.1. projekt keretében felújított szociális bérlakásokba költözhetnek be. Az új lakókörnyezetbe költözők számára szabadidős programokat szerveztek, ahol lehetőség nyílt a találkozásra, egymás megismerésére, s így a zökkenőmentes beilleszkedésre.

A programnak köszönhetően Tiszaburán a település teljes lakossága számára több családi napot, prevenciós foglalkozást, szülő klubot rendeztek. Ezeken hangsúlyt fektettek az egészséges életmód és táplálkozás, valamint a szülői kompetenciák megerősítésére. 

Pályaorientációs programokat is tartottak. Tiszaburára jellemző, hogy a gyerekek nem tudatos pályaorientációt követően választanak maguknak középiskolát és szakmát. Ez is az egyik oka annak, hogy jelentős a lemorzsolódás a középiskolában. A gyerekek nem tudják, mire számíthatnak a középiskolában, a szakmában, illetve hogy milyen készségekre és kompetenciákra van szükség a választott pályához. Sokszor csak a középiskolában szembesülnek vele, hogy nem erre gondoltak. Ennek oka lehet az is, hogy gyakran pusztán a földrajzi közelség alapján választanak középiskolát. A pályaorientációs programok alatt a helyi általános iskolások tapasztalatokat szerezhettek, szakmákat és intézményeket tudtak megismerni.

A pályázati felhívásnak megfelelően igyekeztek folyamatosan felkészíteni a programban résztvevőket, hogy sikeresen belépjenek a munkaerő-piacra, megállják helyüket a munka világában. A település teljes lakossága számára szerveztek álláskeresési fórumot, amelynek célja a piaci munkavállalás segítése volt. 

Mindezeken túl kiemelt figyelmet fordítottak a településen élő gyermekek fejlesztésére, felzárkóztatására: a program finanszírozásában fejlesztő pedagógusokat foglalkoztattak, de több kulturális és sportprogram is megvalósult, amelynek fókuszában az általános iskolás gyermekek álltak. Ilyen volt például az Őszi játszóház elnevezésű program, amelyen játékos formában valósult meg a feszültségek feldolgozása mozgással, a pozitív minták közvetítése a gyermekek és szüleik számára. De lehetőséget biztosítottak színházlátogatásra, kirándulásokon és játszóházi programokon való részvételre.

A Csillagpont elnevezésű szolgáltató házban az úgynevezett komfortszolgáltatások biztosítása mellett folyamatosan működött az adósságkezelési, álláskeresési tanácsadás is. Ez az épület adott otthon a programok jelentős részének, valamint egyes szociális szolgáltatások biztosításának is. 

Az EFOP-1.6.2-16-2017-00098 sz. „Szegregált élethelyzetek felszámolása komplex programmal” projekt záró rendezvénye a Tiszaburai Polgármesteri Hivatal dísztermében, április 28-án, ünnepélyes keretek között zajlott. A rendezvényt Farkas László polgármester, mint a konzorcium vezetője nyitotta meg, aztán a program előadói bemutatták a projektben megvalósult tevékenységeket, és eredményeket, majd ezt követően kötetlen beszélgetésre adott lehetőséget a vendégvárás. A rendezvényen kiosztásra került az eredményeket összefoglaló disszeminációs kiadvány is.