Budapesten lefagyasztott palackokban visznek ivóvizet az utcán élő hajléktalan embereknek a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársai, a hajléktalan lábadozóban gyakoribb a vérnyomásmérés, az idősotthonokban hűsítő fürdővel és vizes borogatással, a legszegényebb településeken működő Jelenlét Pontokon pedig hűvös közösségi terekkel és hűtött folyadékkal segítik átvészelni a hőség napjait. Körkép arról, mit és hogyan tesz a Máltai Szeretetszolgálat a rászoruló emberekért a hőségriadó idején.
Tanévzáró hálaadó szentmisét mutatott be Székely János, a Szombathelyi egyházmegye püspöke, a Magyar Püspöki Konferencia elnöke a badacsonytomaji Szent Imre bazalttemplomban a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítványának munkatársainak és pedagógusainak. Az évzáró szentmise egy háromnapos, a közösségorientált pedagógia projekt eredményeit bemutató műhelysorozat része volt.
Harmincöt éve szolgálja a város és a környező települések rászoruló családjait a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Veszprémi Csoportja. Az önkéntes közösségből nőtt ki a városi szociális ellátást meghatározó hajléktalan embereket gondozó intézmény, a huszonöt éves támogató szolgálat, a VESZOL lakásügynökség és számos segítő program. Veszprémben a bajbajutott emberek előtt harmincöt éve nyitva áll egy máltai ajtó.
Jelenleg 278 gyermekről 105 nevelőszülő gondoskodik a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Máltai Családok Háza Nevelőszülői Hálózatában. A néhány napos kisbabáktól a tizenéves kamaszokig évente 30-40 gyermek érkezik a hálózatba, és hasonló számú hagyja el a karitatív szervezet által nyújtott ellátást. A Máltai Szeretetszolgálat az elmúlt 28 év során mintegy 900 gyermek nevelt nagykorúvá válásáig, számos esetben pedig azon túl is. . A Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Vajda-Papír közös eseményén a nevelőszülői hivatás társadalmi jelentősége, valamint a családokat támogató intézmények munkája került a középpontba. A rendezvényen a Vajda-Papír egy évre elegendő higiéniai papírtermék-adományt adott át a Magyar Máltai Szeretetszolgálat gyermekvédelmi intézményeinek és nevelőszülői hálózatának támogatására. A 30 millió forint értékű, több mint 10 tonnányi adományt Szabadhegÿ Péter, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnöke és a Nevelőszülői Hálózatban élő gyermekek vették át Vajda Attilától, a Vajda-Papír tulajdonos ügyvezető igazgatójától.
A hőség miatt továbbra is vörös kód van érvényben Magyarország egész területén, várhatóan június 30-ig másod és harmadfokú hőségriadóval. A riasztás ideje alatt a szociális intézményeknek fogadniuk kell a bajba jutott embereket függetlenül attól, milyen ellátást nyújtanak. Amennyiben a napon mozdulatlanul fekvő, vagy a hőségnek bármilyen módon veszélyesen kitett, bajba jutott embert látnak, hívják a területi diszpécserszolgálatot (Budapesten a 06 1 338 41 86) vagy egészségügyi vészhelyzetben a 112 segélyhívót.
Egy oldal amit azért hoztunk létre, hogy aki segíteni akar, egyszerűen meg tudja tenni!
tovább