A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület konzorciumban Pécs MJ. Város Önkormányzatával, a Baranya Megyei Kormányhivatallal és a Pécsi Városfejlesztési Zrt-vel közös projektet valósít meg. Vállalt feladatunk a projektben a munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetű álláskeresők felkutatására, foglalkoztathatóságának növelésére, munkaerő-piaci (re)integrációjára irányultak.
Projekt azonosító száma: TOP-6.8.2-15-PC1-2016-00001
Kedvezményezett neve: Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata főkedvezményezett
Projekt címe (elnevezése): Pécs Paktum
Megvalósítás helyszíne: Pécs
A támogatás összege: 850 M Ft, ebből MMSZE támogatás: 44,5 M Ft
A támogatás mértéke (%-ban): 100 %
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2022.12.31.
Konzorciumi partnerek:
Pécs Megyei jogú Város Önkormányzata,
Baranya Megyei Kormányhivatal,
Pécsi Városfejlesztési Nonprofit Zrt.
Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület
A projekt megvalósításának kezdete: 2016.07.01.
A projekt fizikai befejezésének határideje: 2022.12.31.
A projekt az Európai Szociális Alap (ESZA) támogatásával valósul meg.
A Pécs Paktum projekt célja Pécs és vonzáskörzete foglalkoztatási helyzetének javítása egy hatósági és civil szervezeti oldalon egyaránt jól kialakított struktúra keretében. Alapvető cél, hogy a munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetű álláskeresők foglalkoztathatóságának javításával, munkaerő-piaci fejlesztéssel, képzések és/vagy támogatott foglalkoztatás segítségével visszakerüljenek az elsődleges munkaerő-piacra.
Megyei jogú város szintű foglalkoztatási megállapodás létrehozása, és foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések segítségével programszerű és integrált, a megyei jogú város területére és vonzáskörzetére kiterjedő, a megyében releváns valamennyi gazdasági ágazatot felölelő gazdaság - és foglalkoztatás-fejlesztési együttműködések támogatása és célcsoport képzéséhez, foglalkoztatásához kapcsolódó program valósul meg.
A program célcsoportját a Pécsi járásban munkát vállalni szándékozó, álláskereső hátrányos helyzetű személyek és inaktívak alkotják. A programba vonás szempontjából hátrányos helyzetűnek minősülnek:
- Alacsony iskolai végzettségűek (legfeljebb általános iskola)
- 25 év alatti fiatalok, vagy 30 év alatti pályakezdő álláskeresők
- 50 év felettiek
- GYED-ről, GYES-ről, ápolási díjról visszatérők, vagy legalább egy
- gyermeket egyedül nevelő felnőttek
- Foglalkoztatást helyettesítő támogatásban részesülők
- Tartós munkanélküliséggel veszélyeztetettek (a munkanélküliségben töltött időtartamba az álláskeresés és a közfoglalkoztatásban történő részvétel időtartama is beszámítható)
- Megváltozott munkaképességűek
- Roma nemzetiséghez tartozó személyek
Mentori tevékenység
A Pécs Paktum projekt a Pécsi Járás területén azoknak az álláskeresőknek nyújt segítséget, akik szeretnének munkát vállalni a nyílt munkaerő-piacon. Célunk komplex munkaerő-piaci szolgáltatások nyújtásával az álláskeresők munkavállalásának, elhelyezkedésének, képzésbe helyezésének segítése, piacképes szakképzettség megszerzése, szociális problémáik megoldásában tanácsadás és segítségnyújtás (igény és felmerülő szükséglet szerint).
A program az alábbi ingyenes, személyre szabott szolgáltatásokat biztosítja munkaerő-piaci tanácsadói segítségével, szoros együttműködésben a Baranya Megyei Kormányhivatal Társadalombiztosítási és Foglalkoztatási Főosztályával és a Pécsi Járási Hivatal Műszaki Engedélyezési, Fogyasztóvédelmi és Foglalkoztatási Főosztályával:
· Kapcsolatfelvétel, helyzetfeltárás: a program és az ügyfél céljainak egyeztetése, felmérése, az ügyfél munkavállalás szempontjából legfontosabb adatainak rögzítése, élethelyzetének megismerése.
· Munkaerő-piaci és foglalkozási információ nyújtása: munkanélküli ellátásokkal, foglalkoztatással összefüggő jogszabályokkal, álláslehetőségekkel, képzésekkel kapcsolatos tájékoztatás.
· Munkavállalói készségek, képességek, kompetenciák felmérése az elsődleges munkaerő-piaci elhelyezkedés érdekében.
· A munkavállalást közvetlenül és közvetve akadályozó vagy támogató tényezők feltárása: munkaerő-piaci diagnózis készítése: családi, egészségügyi, oktatási, szociális, gazdasági, jogi, mentálhigiénés, kulturális stb. okokból eredő problémák azonosítása.
· Egyéni fejlesztési terv készítése az ügyféllel közösen, mely az elsődleges munkaerő-piaci elhelyezkedés céljából összefoglalja és ütemezi az ügyfél munkaerő-piaci-, szociális és mentális helyzetével, képzettségével, készségeivel, formális és informális kapcsolatrendszerével kapcsolatos szükséges lépéseket.
· Segítségnyújtás a feltárt problémák kezelésében, valamint szükség esetén az ügyfél delegálása az adott problématerületen elérhető szolgáltatásba.
· Képzésre delegálás: ügyfelek közvetítése az aktuálisan elérhető, a projekt
keretében induló képzésekre, a képzésben maradás segítése.
· Egyéni álláskeresési tanácsadás: az álláskereséshez szükséges gyakorlat és készségek kialakítása és fejlesztése.
· Aktív közreműködés az álláskeresésben, a megfelelő munkahely megtalálásában (álláskeresés, személyes kísérés, önéletrajzírás).
· Munkába helyezés: üres álláshelyekre történő közvetítés.
Folyamatos mentori szolgáltatás keretében segítségnyújtás az elsődleges munkaerő-piaci igényeknek megfelelő munkára kész állapot eléréséhez és fenntartásához, az ügyfél programban tartásának elősegítése az elérendő célok megvalósításáig.
IRSZ: 7629
Település: Pécs
Cím: Apafi utca 99-101.
Telefonszám:: +36303493591
Vezető: Bodrog Csilla
E-mail: bodrog.csilla@maltai.hu