Három bölcsiskorú fiú, Samu, Olivér és Zalán sertepertél a virágmintás szőnyegen. Egy kerekesszékes gyógypedagógus terelgeti őket a dunaújvárosi Máltai Játszóházban. A kicsiket nem izgatja, hogy Kelemen-Nagy Annamária sétálás helyett gurul, pedig kerekek ritkán hagynak hidegen gyerekeket. Ők most „Panni” szavain csüngnek, mert az izgalmas feladatok mellé a beléjük és a jövőjükbe vetett bizalmat szívják magukba. Kelemen-Nagy Annamária Máltai munkatársként ma sokszorosát adja tovább annak a figyelemnek és támogatásnak, melyet egykor a Máltai Szeretetszolgálat segítettjeként maga is megtapasztalt. Király Eszter és Kovács Bence riportja.
Bacsa Dávid atya a keszthelyi Kis Szent Teréz plébánia káplánja, aki kilencévesen elveszítette a hallását. A fizikait legalábbis. A másik ember „meghallásának” képessége megmaradt: papként, a Reménykör tagjaként és a tudományos életben is a fogyatékossággal élő emberek egyházi integrációján munkálkodik. Dávid atyával akadálymentes egyházról, (hallás)sérültség, hiány és gyógyulás jelentéséről, a keszthelyi Máltai fogyatékos napköziben szerzett élményeiről, de Fradiról, horgászatról, golfról mint evangelizációs eszközökről, sőt, a hegedűjátékáról is beszélgettünk.
Szemétszedő akciók, hangtál- és aromaterápia, „kiugrás” a kerekesszékből, bizalmas beszélgetés orvosi vizsgálatoktól való félelemről vagy első szerelemről – a keszthelyi Gondviselés Házának mindennapjaiban egy dolog nincs: egyhangúság. De milyen is lenne a "rendes kerékvágás" ott, ahol a közösséget speciális emberek alkotják? Egyszerű, de nagyszerű sikerekről, sajnálat helyett szeretetre és figyelemre alapuló működésükről a Máltai fogyatékos napközi vezetője, Máté Szilvia mesélt.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület tizennégy éve látja el a szociális alapszolgáltatásokat Budaörsön. A város önkormányzatának döntése értelmében a Gondviselés Háza megújult környezetben, a Patkó utca. 9. szám alatt kapott helyet az idősek napközi otthonának működtetésére.
Az utolsó fogyatékos emberek is elhagyják azt a gödi épületet, amelyben 2018 előtt a gödi Topház néven ismert intézmény működött. Az itt élő 200 embert azzal a feladattal vette át a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, hogy kis létszámú házakban, méltó körülmények között teremtsen új otthonokat számukra. A folyamat hat év után, a szeptember 24-én bemutatott új lakóépületek átadásával zárul.