Mi kell egy vidám és eseménydús naphoz egy szikrázóan napsütéses őszi szombaton? Jókedv, lelkes kíváncsiság, kihívás, meglepetés, odafigyelés, segítő szándék és persze mindezek összehangolása. Szeptember 21-én minden adva volt, hogy hátizsáknyi élménnyel gazdagodjon minden résztvevő. Próbára tegye önmagát, legyőzze az akadályokat, majd újonnan megismert társaktól barátként vegyen búcsút „A sport egyenlővé tesz!” elnevezésű sport- és szakmai napon, amelyet a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és az Audi Hungaria Zrt. közös szervezésében és a munkatársak önkéntes közreműködésével tartottak fogyatékossággal élő fiataloknak. Ráadásul a „Tavaly is voltunk, ugye, jövőre is jöhetünk?” kérdés az ellátottaktól már reggel felvillantotta a következő sportnapot kívánságként, pedig még el sem kezdődött az idei.
Reggeli indulás hétfőtől péntekig, naponta 40 kilométernyi megtett távolság, nagyvárosi forgalom, 11 helyszín, az autó rakterében különböző termékek, jótékonyság forintokban is mérhető értékben. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Nyugat-Dunántúli Régiójának győri központjából induló élelmiszermentés egy napjára kísértük az intézmény munkatársát.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Győr-Moson-Sopron Megyei Jelnyelvi Tolmácsszolgálatának munkatársai is részt vettek az idei Győrkőcfesztiválon, akik amellett, hogy ismertetni és népszerűsíteni tudták a szolgálatuk működését, játékos feladatokkal érzékenyítették a fesztiválra látogatókat.
A színek találkozása is volt az Audi Hungaria Zrt. évente megtartott önkéntes napja, ahogy az „Audi-piros” csatlakozott a Máltai Szeretetszolgálat pirosához. Bajnok névnapon, június 24-én, szombaton a győri gyár önkéntesei a legértékesebbet hozták és adták: a szabadidejüket, az energiájukat, a lelkesedésüket és a szakértelmüket, hogy munkájukkal segítsék a Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza értelmi fogyatékosok napközi otthonának felújítását.
Egy fogyatékos gyermeket nevelő családban óriási energiákat emészt fel a gyermek ellátásának és a szülők napi munkájának összehangolása. A sérült fiatallal nehezebb kimozdulni is, így a család életlehetőségei könnyen beszűkülnek. Bujtor Gabriella és a Máltai Szeretetszolgálat közös története azt tanúsítja, hogy ennek nem kell így lennie.