Több tízezer ember kétszáz forintos hozzájárulásából, magánszemélyek befizetéseiből, valamint társaságok és szervezetek adományaiból vásárolta meg és szerelte fel új mentőautóját a Máltai Szeretetszolgálat mentőszolgálata. Az ország egyetlen, három évtizede működő civil mentőszolgálata a legmagasabb felszereltségű rohamkocsival teljesít szolgálatot Budapesten. Az új mentőautót szeptember 9-én adták át a Budapest Borfesztivál eseményeként. (képgaléria a cikk végén)
A Máltai Mentőszolgálat első három évtizedét foglalja össze több száz fotóval és személyes történetekkel a Magyar Máltai Szeretetszolgálat legújabb könyve. Az önkéntességen alapuló mentőszolgálatról Parák Eszter és Radványi Benedek újságírók készítettek riportkönyvet, melyet a Mentőszolgálat új rohamkocsijának átadása alkalmával mutattak be a Budapest Borfesztiválon szeptember 9-én.
1991. március elsején reggel hét órakor indult el a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Mentőszolgálata. A máltai mentő az elmúlt harminc év során több mint száztízezer beteget látott el, fedélzetén mintegy 500 önkéntes vállalt szolgálatot.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Mentőszolgálatának három önkéntes szakembere is szerepel a Vigyél Haza Alapítvány 2021-es naptárában. A képes naptár célja, hogy bemutassa a szakterületükön kiemelkedő teljesítményt nyújtó embereket és kedvet ébresszen a gazdátlan állatok örökbefogadására. Az idei naptár az egészségügy hőseiről és gazdira váró keverék kutyákról készült képeket tartalmazza.
Mintha csak találkozót beszéltek volna meg, úgy érkeztek a Máltai Mentőszolgálat önkéntes tagjai egymás után egy súlyos baleset helyszínére Mindenszentek estéjén. Az Országos Mentőszolgálat diszpécsere ráadásul az M28-as hívójelű egységet, azaz épp a máltai rohamkocsit riasztotta az esethez. Mire azonban a mentő kiérkezett, a helyszínen civilben találkozó kollégák kiemelték a roncsból az eszméletlen sérültet, és az újraélesztését is megkezdték. A történtekről az egyik főszereplő, Adányi László írt beszámolót, melyet az alábbiakban szó szerint adunk közre.