A szombathelyi Martineum kápolnájában 10 órakor Tokár János ferences atya, a régió lelki vezetője által celebrált szentmisével kezdődött a délelőtt, amelyen Ferenc pápa temetésének órájában a Húsvéthétfőn elhunyt szentatya lelki üdvéért is együtt imádkoztak a máltai önkéntesek. A 41 szavazati joggal rendelkező küldött közül 36 fő, valamint önkéntes csoporttagok és a régióközpont munkatársai vettek részt a gyűlésen, ahol Panker Mihály regionális ügyvezető ismertette a 2024-es pénzügyi és szakmai beszámolót, valamint a 2025-ös terveket és költségvetést, amit a küldöttek egyhangúlag elfogadtak. 

Ezt követően megválasztották újabb négy évre régióvezetőnek Szalai Ferencet, régióvezető-helyettesnek Darócziné Kunos Zsuzsannát, és a régió lelki vezetőjének Tokár János atyát, a szombathelyi Szent Erzsébet – Ferences Plébánia vezetőjét. Szalai Ferenc régióvezető Szent Rita Egy meghallgatott imádságával mondott köszönetet az újabb időszakra történő megbízatásáért: „Alkalmat kaptam a jóra és szeretnék ennek a lehetőségnek megfelelni.” Darócziné Kunos Zsuzsanna régióvezető-helyettes megköszönte a bizalmat, és kiemelte, a közös munka alapja is a bizalom. „Isten kísérjen bennünket azon az úton, ahol a bizalom gyümölcseire lelhetünk, a lelki béke, a remény, az erő, az öröm és a hála vezessen, hogy amit teszünk, azt szeretettel tehetjük egy közösségben együtt.” Tokár János atya a Miatyánk imából kiemelte: „Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma…, ez a mondat legyen igaz a lelki életünkre is. Ahogy a mindennapi kenyér a tápláló forrásunk, úgy az Eucharisztia is legyen a napi lelki táplálékunk, amivel olyan értéket kapunk, amelyért érdemes áldozni az időnket.”

A küldöttgyűlés következő részében a Szeretetszolgálat májusi országos küldöttgyűlésére delegálták a Nyugat-Dunántúli Régiót képviselő 10 küldöttet és 2 pótküldöttet.

Szabadhegÿ Péter, a Szeretetszolgálat elnöke zárszavában köszöntötte a régi-új tisztségviselőket, Isten áldását kérte a szolgálatukra és a Szeretetszolgálat missziójáról és víziójáról is beszélt: „A Szeretetszolgálat alapító elnöke, Kozma Imre atya úgy fogalmazott, hogy »a kereszténység nem elmélet, hanem gyakorlat«, és ez megmutatja, honnan indulunk és ez az, amihez mindig visszatérünk. A stratégiai gondolkodás meghatározó, elméletnek tűnik, de hasznos, amely iránymutatást ad és lehetőséget az együtt gondolkodásra.”