Magas rangú állami elismerések a Szeretetszolgálat vezetőinek Az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából Novák Katalin köztársasági elnök a Magyar Érdemrend középkeresztje kitüntetést adományozta Győri-Dani Lajosnak, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat ügyvezető alelnökének. Solymári Dániel, a Szeretetszolgálat nemzetközi kapcsolatokért felelős vezetője és Lázár Alpár, a szervezet forrásközpontjának vezetője Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést kapott. Az elismeréseket Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes adta át augusztus 18-án a Hagyományok Házában.

- A kimagasló egyéni teljesítmények az egész közösséget, az egész nemzetet megerősítik - jelentette ki Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, amikor az államalapítás ünnepe alkalmából állami kitüntetéseket és Kallós Zoltán Külhoni Magyarságért díjakat adott át Budapesten, a Hagyományok Házában.

Semjén Zsolt kiemelte: egy létszámában kis nép számára akkor van megmaradás, ha büszkeség ehhez a nemzethez tartozni. Ez a büszkeségtudat pedig akkor élhető meg, ha nemcsak nagy elődeink voltak, hanem "nagyszerűt alkotó" kortársaink is.
   A miniszterelnök-helyettes rámutatott: egy kitüntetés fontos annak, aki kapja, hiszen a díj a társadalom visszajelzése, hogy a közösség, amelyben él, számon tartja és értékeli a munkáját. Fontos annak is, aki adja, ez esetben az államnak, hiszen az állam dolga, hogy felismerje és elismerje a rendkívüli teljesítményeket.
   
A legfontosabb azonban magának a közösségnek, a magyar társadalomnak, mert "büszkeség és megtartó erő, hogy sokan vannak közöttünk", akik az élet bármely területén rendkívüli teljesítményre képesek - mondta.

Az állami ünnepen kitüntetett máltai vezetők:

Győri-Dani Lajos 1992 óta a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársa. 1994-ben a szervezet budapesti titkárává választották, később a Közép-Magyarországi Régió vezetője lett, 2010-től a Szeretetszolgálat országos ügyvezető alelnöke, a szervezet operatív irányítója. Nevéhez fűződik többek között a magyarországi jelzőrendszeres házi gondozás létrehozása, melynek rendszerét később az állami szociális ellátás is átvette. A kilencvenes évek elején kezdeményezésére kapcsolódott be a Szeretetszolgálat a humanitárius katasztrófák után induló nemzetközi segítségnyújtásba.
  Kitüntetését Magyarország és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat szociális és szociálpolitikai feladatainak kidolgozása és eredményes lebonyolítása érdekében végzett munkája elismeréseként kapta.

Solymári Dániel 2010 óta dolgozik a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál, kezdetben a szervezet nemzetközi segélyprogramjainak koordinátora volt, majd a nemzetközi kapcsolatokért felelős vezető lett. Vezetése alatt kiszélesedtek a karitatív szervezet nemzetközi programjai, bővült a partnerhálózat, professzionálissá vált a feladatok ellátása. A Szeretetszolgálat tudományos folyóiratának főszerkesztője, több külföldi folyóirat külső munkatársa, négy könyv szerzője. A Szuverén Máltai Lovagrend tagja és diplomatája, a Szíriai Caritas elnökének különleges tanácsadója.
  Kitüntetését Magyarország és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat nemzetközi kapcsolatainak fejlesztése, a humanitárius és egyházi diplomácia terén elért szakmai és tudományos eredményei elismeréseként kapta.

Lázár Alpár 2009-től a Máltai Szeretetszolgálat munkatársa, forrásközpontjának vezetője. Munkájának középpontjában a pályázati munkafolyamatok koordinálása, valamint a közbeszerzéssel és adományozással összefüggő feladatok állnak. Az elmúlt években sikeresen bonyolított le számos kiemelt pályázatot, egyebek mellett a TÁMOP, DAOP és KEOP konstrukciókat, ezen felül a Norvég Alap és az EFOP pályázatok vezetése fűződik hozzá. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat napi működéséhez szükséges koordinatív és ügyviteli támogatás mellett elkötelezetten segíti a határon túli magyarság társadalmi felzárkóztatását, felemelését.
  Kitüntetését a határon túli magyarság társadalmi felzárkóztatása, különösen a betegek és rászoruló emberek ellátásához nyújtott támogatásért, valamint a szellemileg vagy fizikailag sérült emberekért végzett, elkötelezett munkája elismeréseként kapta.