Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében indít nevelőszülői képzést a Magyar Máltai Szeretetszolgálat olyan 24. életévüket betöltött, büntetlen előéletű emberek számára, akik szeretnének biztonságos, kiegyensúlyozott fejlődésüket támogató otthont nyújtani rászoruló gyerekeknek. A Máltai Családok Háza Nevelőszülői Hálózat 2025. február 15-ig várja a jelentkezéseket tavasszal induló képzésére.
Az ország legszegényebb településein élő emberek felzárkóztatásáért dolgozó segítők elismerésére alapított Jelenlét díjat február 3-án adták át az Uránia Nemzeti Filmszínházban. A több mint kétszáz településen zajló munka módszertanát alkotó Jelenlét program 2016 óta a magyar örökség része.
Szemétszedő akciók, hangtál- és aromaterápia, „kiugrás” a kerekesszékből, bizalmas beszélgetés orvosi vizsgálatoktól való félelemről vagy első szerelemről – a keszthelyi Gondviselés Házának mindennapjaiban egy dolog nincs: egyhangúság. De milyen is lenne a "rendes kerékvágás" ott, ahol a közösséget speciális emberek alkotják? Egyszerű, de nagyszerű sikerekről, sajnálat helyett szeretetre és figyelemre alapuló működésükről a Máltai fogyatékos napközi vezetője, Máté Szilvia mesélt.
A 2025. szeptember elsején induló, németországi vagy franciaországi fogadóhelyeken - idősotthonokban, egyházi szociális intézményekben, óvodákban, a Bárka Közösség lakóotthonaiban, ifjúságképző központokban - végezhető szolgálatra 18-30 év közötti fiatalok jelentkezését várja a karitatív szervezet február 25-ig.
Egy év alatt több mint 650 Magyarországon élő menekült beilleszkedését segítette a Magyar Máltai Szeretetszolgálat integrációs programja. A 2021 óta európai uniós támogatással, több szakaszban megvalósult MMIA PLUSZ programban négy év alatt összesen 1700 menekült vett részt, döntő többségük ma már támogatás nélkül éli a mindennapjait.
Egy oldal amit azért hoztunk létre, hogy aki segíteni akar, egyszerűen meg tudja tenni!
tovább