A legjobb iránymutatás a jó példa - hangsúlyozta Szabadhegÿ Péter a Katolikus Rádió Látóhatár című műsorában. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat nemrégiben megválasztott elnöke megosztotta a hallgatókkal a szervezet élén szerzett első tapasztalatait, beszélt az önkéntes munka kiemelt jelentőségéről és azokról a lehetőségekről, amelyekkel a kollégák katolikus egyház iránti elköteleződése erősíthető. „A kereszténység nem elmélet, hanem gyakorlat” – Kozma Imre atyának, a Máltai Szeretetszolgálat alapító elnökének a fenti gondolatát Szabadhegÿ Péter fontos örökségnek tekinti, és a karitatív szervezetet továbbra is ebben a szellemben kívánja irányítani.
A #nemluxustaska akcióban idén 9400 alapvető tisztálkodási és higiéniai termékekkel megtöltött táska gyűlt össze. A mozgalom indulása óta már 64 ezer csomagot ajánlottak fel az adományozók a menstruációs szegénységben érintett nőknek. Idén több vállalat a nőnapi virágok helyett is #nemluxustáskákat készített. A táskákat ebben az évben is a Máltai Szeretetszolgálat juttatja el a rászoruló lányoknak, édesanyáknak az ország minden régiójában.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnöki tisztségét betöltő Szabadhegÿ Pétert annak idején Csák János volt kultuszminiszter ajánlotta londoni nagykövetnek. A külképviselet vezetőjeként bevezette a spirituális diplomáciát, és leglátványosabb eredményének azt tartja, hogy Canterbury Szent Tamás karjának egy részét körbevitték Angliában – olvashatjuk a 24.hu hírportálon a Szabadhegÿ Péterrel készült interjúban. Cseri Péter kérdései kapcsán a Szeretetszolgálat elnöke beszélt a hitről, a „jóságfaktorról”, arról, hogy papi pályára tervezett menni, de végül egy manhattani bankban kezdte el karrierjét, hogy aztán 5000 hektáron gazdálkodjon. És szó esik természetesen arról is, hogy miért írja kétpontos ipszilonnal a nevét.
Április 10-én kerekasztal-beszélgetésen mutatják be a Máltai Szeretetszolgálat tudományos folyóiratának legújabb, 2025/1-es lapszámát, mely arra keresi a választ, miért és mennyire van jelen az együttműködés a közösségeinkben, illetve mi segíti és mi gátolja ezt az együttműködést.
Három bölcsiskorú fiú, Samu, Olivér és Zalán sertepertél a virágmintás szőnyegen. Egy kerekesszékes gyógypedagógus terelgeti őket a dunaújvárosi Máltai Játszóházban. A kicsiket nem izgatja, hogy Kelemen-Nagy Annamária sétálás helyett gurul, pedig kerekek ritkán hagynak hidegen gyerekeket. Ők most „Panni” szavain csüngnek, mert az izgalmas feladatok mellé a beléjük és a jövőjükbe vetett bizalmat szívják magukba. Kelemen-Nagy Annamária Máltai munkatársként ma sokszorosát adja tovább annak a figyelemnek és támogatásnak, melyet egykor a Máltai Szeretetszolgálat segítettjeként maga is megtapasztalt. Király Eszter és Kovács Bence riportja.
Egy oldal amit azért hoztunk létre, hogy aki segíteni akar, egyszerűen meg tudja tenni!
tovább